Kemal Okur

Profil mesajları Son aktiviteler Gönderiler Hakkında

• hocam yok plaket istemiyorum dediğim şu projede paylaştıgınız devre şemasında bir sorun yok deilmi o şekilde kurucam devreyi suan basladık sorun yoksa kuruyorum isiste çalımayabilir belki hata veriyor gerçeği ile birebir kuramıyosun bobini felan tam yapamıyorsun isiste ondan olablr belki
    merhaba hocam elektro manyetik fırlatıcı devresinde verilen isis çizimi isiste hata veriyor bi bakarmısınız o devreye göre kurarsam devreyi sorun yaşarmıyım?
    Kemal Okur
    Kemal Okur
    baskı devremi almak istiyorsunuz? ben delikli plakete kurmuştum hiç isis te denememiştim devreyi.
    Hocam size özel mesaj atamıyorum 20 mesaj olmamıs prjemize(elektro manyetik fırlatıcı) yarın veya diğer gün en geç başlıyacaz 20 mesaj yazınca sanırım özel mesaj atabilicem inşallah denicem
    Kemal Okur
    Kemal Okur
    Merhaba buradan benimle irtibata geçebilirsiniz herhangi bir sorunda.
    Merhaba Kemal bey. Eskisehir Osmangazi Üniversitesinde ögrenci kulubü açmak istediğimizi gerekli forum sayfasina yazmistim ama fazla forum konusu oldugundan gormemis oldugunuzu düsündüm. Olumlu ya da olumsuz bir sonuç verirseniz sevinirim teşekkürler
    merhabalar, yapmak istediğim bir çok araştırma var ama nerden ve nasıl başlayacağımı blmiyorum. bir de külüp kurmak istiyorum. rica etsem bu konularda yardımcı olabilir misiniz? tecrübelerinizden faydalanmak isterim
    merhaba Kemal Bey sanırım geçen sene birine otomasyonla ilgili staj defteri yollamıssınız bende otomasyonla ılgılı staj yapıyorum ve staj defterıne ıhtıyacım var rıca etsem bana da yollayabılır mısınız? mail adresim mertvurgun61@gmail.com şimdiden teşekkurler
    Merhaba,Elektromanyetik Fırlatıcı projenizi yapıyordum tamamladım atış yaparken atışı yapmadı.Tristörden bobine giden kablo yerine Kondansatörün eksi ucunu bağladığımda çalıştı ancak attığını tekrar çekiyor ve verimsiz oluyor.Sorun tristörde mi dir?
    Örnek otomasyon staj defteri lazim... Bu konuya özelden birisine mail atmışsınızda bana da lazım atabilir misiniz? PDF olarak
    merhaba bende sizin gibi fırat üniversitesindeyim makine okuyorum ve seneye stajım var önerebileceğiniz yerler nereler var acaba
    Kemal Okur
    Kemal Okur
    merhaba,

Aslında özellikle önerebileceğim bir firma yok maalesef kendiniz çabalamanız ve bir firma ile iletişime geçerek şimdiden bir söz almalısınız. Yaşadığınız şehirde fabrikalardan birince çalışan bir tanıdığınız varsa işlemler çok daha kolay oluyor.
    mechanic96
    mechanic96
    teşekkür ederim bilgileriniz için
    Elektrik elektronik mühendisliği birinci sınıfım fakat gördüğümüz programlama dersinde algoritman8n mantığını bir türlü anlamış değilim sizce ne yapmalıyım ?
    Kemal Okur
    Kemal Okur
    -program başla
    -x=0
    -x=x+1
    -x=1 mi
    -evet
    -led 1 yak
    -x=2mi
    -hayır
    -led yakma
    -x=3 mü
    -hayır
    -(buradan sonra program başa döner satırları tekrardan okur)
    -x=x+1 (artık x 0 değil 1 yani 1+1=2)
    -x=1 mi
    -hayır
    -led yakma
    -x=2mi
    -evet
    -led yak
    -x=3 mü
    -hayır
    -lek yakma

böyle devam eder...
    M
    Mendisshanim
    Çok sağolun teşekkür ederim ilginiz için :)
    Kemal Okur
    Kemal Okur
    Rica ederim iyi çalışmalar.
    Merhaba dostum. Bir kaç cevap bulamadığım sıkıntılarım var bana yardımcı olur musun ?
    elinizde arduino ile kapı kilidi yapma hakkında projeleriniz varmı acaba şimdiden teşekkür ederim
    Merhaba ben elazığda makine mühendisliği okucam fakat mtok um ben mzun olunca farkım olucakmı mühendislik fakültesinden iş bulmakta sıkıntı yaşarmıyım yetkiler aynımıdır
    merhabalar ben çevre mühendisliği hakkında bilgi alacaktım. dgs ile geçiş yapmayı düşünüyorum da yardımcı olabilir misiniz? özel de devlette alımı nasıldır
  • Yüklüyor…
  • Yüklüyor…
  • Yüklüyor…
Yukarı Alt