Arama Sonuçları

1. MeLiH

Devre bilgisi. Lütfen!!!

@Seçkin Şenol Evet çizimdeki devreye göre sorun yok. Ama role tersten çalışırmı bunu bilmek lazım. Bunu araştırıp dönerim buraya.
  2. MeLiH

Devre bilgisi. Lütfen!!!

Role elektirik girişi sağ taraftan olması lazım. Ters bağlantı çalışırmı orasını bilmiyprum.
  3. MeLiH

Devre bilgisi. Lütfen!!!

@Seçkin Şenol Röle yi ters bağlıyorsun. Rölenin güç girişleri lambaya bağlı.
  4. MeLiH

Devre bilgisi. Lütfen!!!

Röle çeşitlerini araştırırken sanırım olayı çözdüm. 4 kutuplu röle işimi görüyor. Hatam varsa düzeltin.
  5. MeLiH

Devre bilgisi. Lütfen!!!

Tmm çok teşekkür ederim. Çift kontaklı role videosu izleyeyim. Çalışma pirensibi nasılmış die
  6. MeLiH

Devre bilgisi. Lütfen!!!

@Seçkin Şenol İlgi alakanız için çok teşekkür ederim. Sanırım sizin çizdiğiniz role çift tetik mekanizmalı bir role. Sanırım siyah kalem ile belirtmiş olduğunuz kablolar bobine gidiyor. Yanlız iki kabloda (N) bu şekilde çalışırmı acaba ? 1560008998 Bir sorum daha olacaktı. Örneğin bobin için +...
  7. MeLiH

Devre bilgisi. Lütfen!!!

Öncelik ile usanmadan uzun uzun detaylı bir şekilde yazdığınız için çok çok teşekkür ederim. Ben elektriği seviyorum ama pek bilgi sahibi değilim. Sizin de dediğiniz gibi sürekli videolar izleyerek bilgi ediniyorum. Hani derler ya cahile laf anlatmak çok zordur. Sizin cevaplamış olduğunuz tek...
  8. MeLiH

Devre bilgisi. Lütfen!!!

Çok teşekkür ederim. İşte tam olarak istediğim buydu. Birde sol kablolardan L + yazdığınız kablo üzerine diot koymaya gerek var mı acaba ? Sağ kablodan gelen + lambadan sonra ileri gitmemesi için. Sanırım diot denilen şey ona yarıyo. ? 1559941614 Birde yanlış bilmiyorsam eğer role ye 5 kablo...
  9. MeLiH

Devre bilgisi. Lütfen!!!

Bu arada bir şeyi fark ettim. Video da ki devre benim bahsettiğim devre değilmiş. Söyle anlatayım. Bir lambaya sol taraftan 220 volt elektik geliyor. Aynı lambaya sağ taraftan da 220 volt elektik geliyor. Ama soldan ve sağdan gelen 220 volt elektrik birbiri ile çakışmayacak. Sırayla...
  10. MeLiH

Devre bilgisi. Lütfen!!!

Çok Çok Çok teşekkür ederim faydalı oldu. Yanlız video da bahsedilen diot direncinin benim devrede olmaması lazım. Çünki aküler ups güç kaynağı tarafından şarj ediliyor. Ups den gelen ektiriğin tekrar geri dönmesinde çakışır. Şimdiki sorum almam gereken role değerleri nasıl olmalı. Role hem 220w...
  11. MeLiH

Devre bilgisi. Lütfen!!!

Meehaba arkadaşlar. Öncelikle öğrenci ve elektirikçi değilim. Ama elektiriği seviyorum 😊 Sizlerden öğrenmek istediğim bir devre var. Yardımcı olursanız sevinirim. Örneğin bir lambaya 220w şebeke hattı ve 12w/9a ups güç kaynağı bağlayacağım. Burada benim öğrenmek istediğim lanba şebeke hattından...
Yukarı Alt