Arama Sonuçları

1. O

Piezoelektrik sensörü ile bir teli ısıtabilir miyiz

Önemli olan bu 4 piezonun paralelliğinde üretilen voltaj-akım değerin. Prensip olarak ısıtabilirsin ancak ne kadar sürer bilemem
  2. O

Piezoelektrik seramiği kesersek etkisini kaybeder mi?

hayır küçük parçalar halinde de basınç ile elektrik üretebiliyor mu bunu araştırıyorum
  3. O

Piezoelektrik seramiği kesersek etkisini kaybeder mi?

Merhabalar, Piezoelektrik seramiği yani aşağıdaki resimdeki maddeyi görmüşsünüzdür. Bu arkadaşın iç kısmı + dış kısmı - peki ben yine + ve - kısım kalacak şekilde mesela ortadan 2 ye kessem yine etkisini sürdürür mü? Hiç benim gibi kafasına takılıp gece boyu uykusuz kalmamak için piezosunu feda...
  4. O

Bir bobinin belirli voltaj ve amperde çevresine yaydığı manyetik alanın kaldırma kuvvetini hesaplama

Bu konuyu araştırdım biraz ama çok farklı bir prensip var ortada. Daha yapılıp yapılamadığı bile kesin değil. Yer çekiminden elektrik üreterek sonsuz enerji kaynağı yapmaya çalışmışlar
  5. O

Bir bobinin belirli voltaj ve amperde çevresine yaydığı manyetik alanın kaldırma kuvvetini hesaplama

Ben araştırdım bu sorduğum şeyler %99 ihtimalle mıknatıs. Bobinlere elektrik vererek oluşturulan manyetik alanı doğru bir şekilde yukarı yönlendirmek için kullanıldığını tahmin ediyorum ama emin de değilim. Onlar olmasa ne değişir bilemiyorum. Fikri olan aydınlatsa süper olur :)
  6. O

Öncelikle merhabalar, 4 tane bobin sardırıp kare şeklinde bir plakaya seri olarak bağlayıp AC sinyal uyguladığımda bu bobinlerin oluşturduğu manyetik alan kuvveti ile bir cismi kaldırmak istiyorum. Bu sayede cismi sürtünmesiz bir ortamda dönderebileceğim (havayı göz ardı edersek). Peki bu...
Yukarı Alt